1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kahve Öğütücüleri

 Çekirdek durumundaki kahveyi mis kokusuyla çekmenize yardım eden bu küçük ev aletleri aynı zamanda mutfaklarınızın atmosferine yeni bir hava katar. Siz de ihtiyacınıza ve damak zevkinize göre alacağınız bir kahve öğütücüsü ile kısa sürede çekirdek kokusuyla birleşen içilmeye hazır kahveler hazırlayabilirsiniz.

Kahve Değirmeni
Evde kolay ve pratik tatta, damak zevkinize göre kahveler hazırlamaya imkan sağlayan kahve değirmeni öğütücüleri, her markanın farklı ürün yelpazesiyle çeşitlilik kazanır. Estetiği ve farklı özellikleri ön plana çıkaran değirmen çeşitleri aynı zamanda kapasite ve öğütme ayarlarına göre verimlilik sağlarlar.
Şıklıkla birleşerek mutfaklarda harika bir görüntü sağlayan çok amaçlı öğütücüler, özellikle son yılların mükemmel verimlilik sunan modelleri arasındadır. Bu cihazlarda otomatik doz ve 60 öğütme ayarı mevcuttur. Otomatik doz ayarı cihazın kapasitesine göre sınır belirler. Bu doz ayarı sayesinde tam 12 bardaklık kahve çıkartabilirsiniz. 60 öğütme ayarı ise çekirdekleri farklı kalınlıkta veya incelikte öğütmeye avantaj tanır. Böylece kahvenizi damak zevkinize göre istediğiniz kıvamda çekerek hazır hale getirebilirsiniz.
200 Watt güce sahip kahve öğütücüler, daha çok paslanmaz bıçakları ile ön plana çıkar. Özellikle tek tuş butonları, anında kullanım için uygundur. 60 gram hazne kapasitesi, paslanmaz çelik gövde, çıkartılabilir hazne ve kaymaz taban, bu öğütücü modellerinin diğer teknik donanımları arasında yer alır. Kahve dışında çeşitli baharatları öğüten çok amaçlı modeller de mevcuttur. 180-300 Watt arasında değişiklik gösteren bu çeşitler ayrıca kuru kabuklu çerezleri ve yemişleri de anında öğütmeye yardım ederler.
Kahve Değirmeni Nedir?
Taze çekirdeklerin istenilen kıvamda öğütülmesine yardım eden küçük ev aletlerine kahve değirmeni denir. Eski taş kahve değirmenlerinin çalışma prensibine göre üretilen makineler, günümüzde daha pratik halleriyle sunulmaktadır.
Birçok kaplama ürünüyle imal edilen değirmenler, genellikle ürünlerin performansına göre lezzet sunarlar. 200 Watt gücündeki modeller ideal kahve keyfi için uygundur. Ancak markaya göre değişen her 200 Watt kahve öğütücü aynı teknik özelliklere sahip değildir. Bu sebeple, kahve değirmeni seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli, sonrasında hangi ürünü alacağınıza karar vermelisiniz.
Modellerin kalitesi ve verimliliği artıkça estetik açıdan dış görünümleri de farklılaşır. Kahve, baharat, kuru yemiş, bakliyat gibi daha birçok gıdanın öğütülmesine yardım eden değirmen çeşitleri, bu üstün performanslarının dışında ayrıca estetik açıdan şık ve elegan duruşa da sahiptir.
Kahve Değirmeni Önerileri
Teknoloji harikası küçük ev aletleri arasında yer alan kahve değirmenleri, her markaya ve kaliteye göre farklı alternatiflerle satışa sunulur. Her marka kendi çizgisini yansıtan farklı modeller tasarlar. Bu modellerde temel özellikler aynı, gelişmiş fonksiyonlar ve teknik donanımlar ise farklılık göstermektedir.
Her insanın kahve ihtiyacı veya kahve tutkusu aynı değildir. Bazı kişiler, öğütücü makinelere gerek dahi duymazken bazı kişiler de günün her saatinde duyulan kahve özlemiyle, öğütücü makineleri adeta bir zorunluluk olarak kabul eder. Dolayısıyla bu kişilerde uzun yıllar kahve tutkusunu karşılayabilecek olan değirmenlerin, ideal olan bazı teknik özellikleri taşıması gerekir.
Öncelikle kahve öğütücüyü hangi sıklıkta kullanacağınız oldukça önemlidir. Günde birkaç defa kullanılacak kahve değirmenlerinin en azından 200 Watt gücünde olması gerekir. Bu özellik aynı zamanda kullanım ömrü açısından da önem taşır. Bunun dışında değirmenin kapasitesinin, kahve tüketiminize uygun olması gerekir. Örneğin, seçeceğiniz kahve öğütücüyü çok sık kullanmayacaksanız 56-60 gram aralığında öğütme sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak devamlı kullanım için alacaksanız daha profesyonel çalışan ve tek seferde 12 bardaklık öğütme sağlayan pratik modellere yönelebilirsiniz.