1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Et kıyma Makinesi

Gelişen teknoloji ile birlikte evrimleşen ev aletleri, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde yerine getirebilmek için tasarlanıyor. Seneler önce sadece dışarıdan alabileceğiniz kıyma, sucuk, ve salam gibi mamulleri, son teknoloji mutfak aletleri ile evinizde kolaylıkla yapabiliyoruz. Sessiz, daha ufak ve ekonomik kıyma makineleri de artık evlerinizde kullanabileceğiniz mutfak aletlerinden biri olarak sizlere sunuluyor.
Kıyma Makinesi Fiyatları
Kıyma Makinesi fiyatları birtakım unsurlara bağlı olarak farklılık arz eder. Marka, model ve tasarım ögeleri; bıçak ve iç bölümde kullanılan çelik malzemelerin kalitesi; motorun gücü ve ekonomisi; sucuk ve sosis gibi mamuller üretmek için gerekli aparatlar ve LED göstergeler, ürünün fiyatını etkileyen hususlar arasında yer alır.
Parlak metalik yüzeye sahip asimetrik ürünler; fırın, davlumbaz ve buzdolabı gibi mutfak aletleri ile son derece uyumlu bir görüntü sunar. Teknoloji ile birlikte güvenliği de getiren makineler, üst tarafta yer alan et koyma bölümü ve güvenli bastırma araçları sayesinde, olası kazaların tamamen önüne geçebilir. İşlevselliği ile olduğu kadar tasarımı ile de ön plana çıkan kıyma makinelerinin farklı renk seçenekleri arasından zevkinize en uygun modelleri inceleyebilirsiniz.
Kıyma Makinesi Nedir?
Kıyma makineleri; kuzu, dana, tavuk eti ve sakatat gibi şarküteri ürünlerini tüm ve büyük parçalardan hızlı bir şekilde kıyma haline getiren, özel aparatları sayesinde sucuk, sosis ve köfte eti hazırlayabilen, elektrikli motor ya da kol gücü ile çalışan aletlerdir.
Şarküteri reyonlarında bulunan devasa kıyma makineleri, kullanışlı ve ufak modelleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Ürünün farklı modelleri, hem ergonomik kullanımı hem de gösterişli ve estetik çizgilere sahip tasarımı ile mutfaklarda yerini almaya başlıyor.
Alacağınız ürünün kullanım amacınıza, kullanım sıklığınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olması, daha yüksek verim alabilmeniz için önemlidir. Sadece belli dönemlerde, ufak miktarlarda kıyma çekme işlemi yapıyorsanız, düşük motorlu portatif bir ürün ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olacaktır. Sucuk, sosis ve köfte eti yapımı gibi faklı kullanım alanlarında da size yardımcı olabilecek bir alet arıyorsanız, daha dayanıklı ve motor gücü yüksek olan kıyma makinelerini tercih etmeniz size kullanım avantajı sağlayacaktır.
Kıyma Makinesi Nasıl Temizlenir?
Kullanım ardından yapılacak detaylı temizlik ve bakım, kıyma makinenizin çok daha verimli çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Alet elektrikli ise öncelikle, elektrik ile alakalı olan parçaları çıkarıp diğer parçalardan ayrı bir yerde saklayın. Ardından sırası ile, vidalı ya da geçmeli olan ön başlık ve ayna parçalarını çıkarın. Dikkatli bir şekilde aletin merkezinde yer alan bıçağı yuvasından alın. Son olarak, bıçağı tutan orta mili de aletten ayırarak tüm parçaları kaybolmayacak şekilde bir arada tutabilirsiniz.
Daha önce sökmüş olduğunuz parçaları, bulaşık makinenizin hassas modunda orta sıcaklıkta yıkayın. Kendi imkanlarınız ile temizlemek isterseniz parçaları, içinde 70 derece su bulunan geniş bir temizlik kabına yerleştirin. 5-10 dakika kadar yağların çözülmesini bekleyin. Bulaşık deterjanı ile köpürttüğünüz sünger ile dikkatlice yağlı alan kalmayana kadar temizleyin ve ılık suda iyice durulayın. Kurulama işleminin ardından tüm parçaları sökme sırasının tersi şekilde tekrar birleştirerek bir sonraki kullanım için hazır hale getirebilirsiniz.
Et çekme işleminin hemen ardından yapılacak temizlik, yağların makinenin içine yapışmasını önleyeceği için, hem kapsamlı temizleme işlemi daha kolay olacak hem de istenmeyen lekelerin ve bakterilerin kıyma makinesinin içine yerleşmesi önlenecektir.