1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Tıraş teknolojisinde yapılan iyileştirmeler ve yeniliklerle klasik bir tıraş deneyimi daha kolay ve keyifli hale geliyor. Tıraş olmak geliştirilen makineler ve konforlu kullanım imkanları sayesinde, evden çıkmadan hızlıca yapılabilecek bakım süreçlerinden biri haline dönüşüyor. Sonrasında dikkat edilmesi gereken nokta cilde uygun bakımın ve cihazın seçimi, bakım sonrası cilt pürüzsüzlüğünün sürdürülebilirliği oluyor.

Boyun ve yüz bölgesinin temizliğinde, tüyleri şekillendirmede kullanılan tıraş makinesi, kişisel temizlik cihazları arasında bulunuyor. En az bir bıçağa sahip tıraş makinesi saç ve sakalların istenilen boyda kesilmesi, tüyün bulunduğu bölgeye göre şekil verilmesinde kullanılıyor. Yüzde pürüzsüz bir görünüm yaratmaktan çok daha fazlasını üstlenen tıraş makinesi başlığı ve bıçak özellikleri ile profesyonel bakımı amaçlayan kullanıcıların vazgeçilmezlerinden sayılıyor. Kablolu/kablosuz, şarjlı, yedek bataryalı gibi birçok model çeşidine sahip olmakla beraber, yüzün farklı bölgelerine uyum sağlayacak modeller de bulunuyor. Tıraş makinesinde hangisinin iyi olduğunu bilmek, hem doğru kullanımla istediğiniz sonucu elde etmenizi hem de kişisel tarzınızı yansıtmanızı sağlıyor.

Tıraş Makinesi Çeşitleri İle Fark Edilir Değişim
Tıraş makinesi almak, tavsiye ve yorumlar dahilinde yapılabilecek bir alışveriş olmaktan çok, kişisel kullanımın ön plana çıktığı bir tercih konusunu oluşturuyor. Küçük yaşlarda ebeveynlerden öğrenilenler arasında gösterilebilecek tıraş deneyimi, genç yaşlardan yetişkinliğe kadar süren dönemde sık başvurulan temizlik yöntemlerinden biri olarak biliniyor. Neredeyse her gün kullanılan her bir alet veya bakım ürünü gibi tıraş makinesi kullanımı da öncesinde bilinmesi gereken bir takım noktaları barındırıyor.

İlk patenti 1898’de alınan elektrikli tıraş makineleri, farklı varyasyonları bulunmakla beraber en sık tercih edilen kişisel bakım ürünlerinin başında geliyor. Yapılan araştırmalara göre iki yılda bir milyondan fazla satışı yapılan tıraş makinesinin elektrikli ve manuel olmak üzere iki seçeneği bulunuyor. Elektrikli tıraş makinesi vücut tüylerini kesmek için elektrikle çalışan sistemi kullanan cihazlar olarak tanımlanıyor. Kablolu veya kablosuz olarak bulunabilmekle beraber, şarjlı tıraş makinesi modellerinde pilli seçenekler de bulunabiliyor. Taşınabilirlik açısından oldukça avantajlı olan elektrikli modeller uzun ömürlü kullanımlarıyla da öne çıkıyor. Özellikle sık seyahat edenlerin banyolarında ideal temizlik ürünlerinden sayılıyor. Sakal ve bıyık bölgesi haricinde saçların şekillendirilmesinde de tercih edilen elektrikli modeller, çok fonksiyonlu tıraş makinesi işlevi görüyor. Kablolu tıraş makinesi seçeneklerine göre şarjlı veya elektrikli modeller saçları daha hızlı tıraş ediyor. Aynı bölgenin birden fazla kez üzerinden geçilerek tahriş edilmesini engelliyor. Cihaz ağırlığı fazla gibi görünse de elektrik kaynağı olan her yerde kullanılabilir özellikte olması, şarjlı sakal tıraş makinesi için taşıma kolaylığı sunuyor. Tıraş kremi, su, sabun veya jel özelliği gösteren bakım köpüklerinden herhangi birine ihtiyaç duymadan kesme ve şekil verme işlemini tamamlıyor. Profesyonel tıraş makinesi özelliklerinden biri olarak zaman ve mekandan bağımsızlık şarjlı makinelerle mümkün hale geliyor. İster duşta ister acil görüşme ve toplantılardan önce bakımın kısa sürede tamamlanmasını sağlıyor.

Tıraş makinesi çeşitleri arasında manuel olanlar, uygulamayı oldukça hızlı hale getiriyor. Değiştirilebilir jilet özelliğine sahip olmanın yanı sıra tek kullanımlık modelleri de bulunuyor. Jiletli tıraş makinesi modelleri ayarlanabilir yapıya sahip olup, farklı başlık yapılarında üretiliyor. Özellikle uzun tüyleri kesmede taraklara sahip modeller öneriliyor. Tek kullanımlık manuel tıraş makinesi vücut, yüz veya saç bölgesinde beş ila on defa kullanımdan sonra köreliyor. Bu bakımdan çoğu model değiştirilebilir bıçak kartuşlarıyla beraber satılıyor. Bıçak keskinliğine göre yine de ciltte meydana gelecek kesiklere karşı öncelikli olarak doğru kullanımın bilinmesi gerekiyor. Islak kuru tıraş makinesi uygulamalarında manuel yöntem pratik bir yol olarak öne çıkıyor. Özellikle sakalı sıfır kesen tıraş makinesi seçeneklerine bakışla tüyleri birkaç vuruşla alabilme yeteneği, hızlı ve etkili bakımın yapılmasına yardımcı oluyor. Sıfır kesen tıraş makinesi özelliğine yönelik yapılan araştırmalar sonucu elektrikli makinelerin bıçak yüzeyinin daha içeride bulunduğu tespit ediliyor. Bu durum kesilme ve olası yaralanmaları minimuma indiriyor. Kaliteli tıraş makinesi arayanlar için manuel ve elektrikli tiplerin her ikisi de eşit düzeyde etki göstermekle beraber bıçak yapısı bazı farklara neden olabiliyor.

Tıraş Makinesi Numaraları ile Yenilenen Tarzlar
Yüz tıraş makinesi için ideal bıçak ve başlık türünü kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Tıraş makinesi önerisi yapan çoğu kullanıcının dikkat ettiği önemli noktalar arasında bulunan başlık özellikleri, yüz bölgesinde doğru yöntemi uygulamanıza yardımcı oluyor. Tıraş makinesi yorumları arasında sık bahsedilenlerde yer almasıyla, deneyime dayalı seçilebilecek ürün özellikleri arasında gösteriliyor. Yine de sayılar ve kapasiteleri arasındaki ayrıntıları bilmek saç sakal makinesi özellikleri ve fiyatı arasındaki dengeyi bulabilmek açısından önemli bir noktada konumlanıyor.

1 ve 7 arasında değişen bıçak numaralarının erkek tıraş makinesi seti içerisindeki kullanımı amaca göre değişiyor. Sayı ne kadar yüksekse keskinlik o kadar artıyor. Sayının tüy kalınlığına, yoğunluğuna ve cilt gerginliğine göre belirlenmesi gerekiyor. Sayının yükselmesi erkek vücut tıraş makinesi parçalarından olan makine bıçağının açısının ve derinliğinin değişmesi anlamına geliyor. Özellikle seyrek ve ince tüy yapısına sahip kullanıcıların saç sakal kesme makinesi bıçaklarında daha düşük numaraları tercih etmeleri gerekiyor. Sık tercih edilen modellere sahip tıraş makinesi 5 numara bıçakla çoğu kullanıcı için ideal kesime ulaşıyor. Bu numaralar bıçağın yüzünüze karşı ayarladığı açıyı belirleyerek daha yumuşak veya daha sert tıraş uygulanmasını sağlıyor. 1 numara oldukça güvenli bir tıraş deneyimi sağlarken 7 numara ve daha yüksek bıçaklar profesyonel ve sık tüy yapısına sahip kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Çoğu sakalı sıfır alan tıraş makinesi, bu bıçak özellikleri ve başlığın hareket kabiliyeti sayesinde kullanıcıyı başarılı sonuçlara ulaştırıyor. Bu noktada oynar başlıklı tıraş makinesi kullanım kolaylığı yaratıyor. Hangi numara olursa olsun tüyü alış yönüne ve vücut kıvrımlarına göre hareket eden başlık, hem pratik hem de sorunsuz bir bakıma ulaşmanıza yardımcı oluyor. Çok başlıklı tıraş makinesi ise temizleme yapacağınız bölgeye uygun başlığı kullanmanızı sağlıyor. Erkek tıraş seti kullananların aşina olduğu bu başlık türleri hem şarjlı hem de manuel tıraş makinelerine uygun bulunabiliyor. Şarjlı cihaza sahip olanlar için döner başlık, kulak burun tıraş makinesi başlığı, 180 derece dönen özelliğe sahip başlıklar tercih ediliyor. Özellikle dönme özelliğine sahip ayarlanabilir tıraş makinesi başlıklarında 4 taraktan 8 taraklı tıraş makinesi modeline varan bir skala sunuluyor. Küçük tıraş makinesi tercih eden kullanıcılar manuel cihazlara yöneliyor. Bu noktada T bıçak adı verilen başlık tipi ön plana çıkıyor. Sinek kaydı tıraş makinesi özelliği gösteren bu cihazlar kuru kullanıma uygun üretiliyor. T tıraş makinesi 0.5 mm derinliğe inebilen, jiletten daha etkili kesimler sunacak mekanizmayı barındırıyor. 0.5 ve 1 numaralar arasında değişen tüm bıçaklar vücut tıraş makinesi çeşitlerine uyacak şekilde üretiliyor. Böylelikle enseye, faullere ve sakala sunduğu bıçak teknolojisiyle profesyonel bir kesim sunuyor. Yüksek hassasiyete sahip geniş bıçağı berber tıraş makinesi tarafından şekillendirilen saç modelleri kadar uyumlu görünümler elde etmenizi sağlıyor.
5 Bıçaklı Tıraş Makinesi ve Özellikleri
Günlük tıraş makinesi kullanımının tıraş yöntemi ve bıçak numarasından kaynaklı olarak rahatsızlık vermeye başladığı durumlar olabiliyor. Çoğu kullanıcı vücudu için ideal olanı seçtiğini düşünse de hangi saç sakal kesme makinesi bıçağının doğru bakımı sağlayacağına karar veremiyor. Çoğu cihazın çok amaçlı tıraş makinesi görevi gördüğü düşünülüyor.

Tek bıçaklı, üç bıçaklı veya beş bıçaklı başlıkların kullanılması bu durumda önemli farklar yaratmıyor gibi görünse de uzmanlar tarafından kullanıcı memnuniyetinin, klasik tıraş makinesi olsa dahi bu bıçaklar sayesinde elde edilen sonuçlar doğrultusunda sağlandığı düşünülüyor. Saç için tercih edilen tıraş makinesi 20 mm derinliğe inebilen başlığa sahip olduğunda, daha kesin ve risksiz sonuçlar elde ediliyor. Fakat tıraş makinesi sakal ve yüz bölgesinde uygulandığında birden fazla bıçak özelliği, daha iyi sonuçlar veriyor. İlk bıçak saçı köklerinden başlayarak düz şekilde kesiyor. İkinci bıçak sık saçların bulunduğu noktalarda kesilemeyen noktalara ulaşarak temizlenmesini sağlıyor. Üçüncü bıçak ise kontrol noktası olarak düşünüldüğünde işlemin bittiğinden emin olmak adına saça uygulanıyor. Saça verilecek şekil veya uygulanacak işlem değiştikçe bıçak sayısı da değişiyor. Fakat her yeni başlık tipinde cilt tahrişi, bıçağın yanma olasılığı, batık tüyler ve sıyrıklarla karşılaşılma olasılığı artıyor. Erkek tıraş makinesi seti, sunduğu tıraş opsiyonlarıyla ideal saç ve sakal tıraşını gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. Hangi tip tıraş makinesi alınacağıyla ilgili bu noktada zorlanılsa da, online mağaza araştırmaları ve tıraş makinesi yorumları değerlendirilecek olursa güvenilirlik tüm bıçak tipleri için eşit düzeyde tutuluyor.

3 başlıklı tıraş makinesi tek tip kesim uygulayanlar için ideal ürünler arasında sayılıyor. Dermatologlar tarafından tavsiye edilene göre belli bir uzunluğa kadar kesilmemesi gereken sakallar, üç farklı tip başlıkla ideal bakıma kavuşuyor. Elektrikli sakal tıraş makinesi için üç numarayla başlanması, gerektiğinde beş ve üzeri numaralar tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle boyun ve çene kıllarının eğimli ve içe dönük uzama açıları dikkate alındığında ayarlı tıraş makinesi, oldukça kolay bir kullanım sağlıyor. Tüyün bölgesi ve derinliğine uygun kesimler şarjlı özelliği bulunan kademeli tıraş makinesi tipleriyle de gerçekleşiyor. Kampanyalı tıraş makineleri arasında sıkça bulunan birden fazla bıçağa sahip setler, bakım sonrası uygulamanın da kesim ve bıçak tipine uygun olarak seçilmesini gerekli kılıyor. Sıyrıkları engellemek adına ikiden fazla bıçak veya başlık değişimi yapılmaması gerekiyor. Başlığın temas ettiği alan genişledikçe bıçağı kontrol etmek zorlaşıyor. 1 veya 3 numaralı tıraş makinesi bıçağı bu noktada kullanılması gereken seçenekler arasına giriyor.

Tıraş makinesi seti kadın ve erkek seçeneklere sahip olmasının yanı sıra tercih edilecek başlık numaraları temizlenecek bölgeye göre değişiyor. Kadın tıraş makinesi başlıklarında dahi önerilen 3 veya 5 başlık çeşidi, cihazın yüzeye tam uyum sağlaması ve alınan bölgeyi tahriş etmemesi bakımından önemli sayılıyor. Özellikle elektrikli ve su geçirmez tıraş makinesi, hassas bölgelerdeki tüyleri kökünden temizliyor, dört haftaya varan pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Çoğunda bulunan 0 su geçirmez özellik sayesinde duşta ve küvette kullanılabiliyor. Bir saatlik şarj sonucu 40 dakikaya varan kullanım sunmasının yanı sıra, bedenin farklı bölgelerine uyacak büyüklükte başlıklarıyla beraber kullanıcıya sunuluyor. Tıraş makinesi tavsiye eden kullanıcılar arasında hem kadın hem erkek için üretilen cihaz türlerinin aynı performansı gösterdiğinden bahsedilse de en önemli karar kişisel tercihlerin ön plana alınmasıyla veriliyor. Yaşam tarzının ve tıraş ihtiyaçlarının bilinmesi hangi tıraş yönteminin en iyi çalıştığına cevap olabiliyor.

Hassas Ciltler İçin Tıraş İpuçları
Alerjik ve hassas ciltlerde tıraş sonrası karşılaşılabilecek sorunlar uzun dönemli dermatolojik rahatsızlıklara yol açabiliyor. Profesyonel makinelere bakıldığında fiyatlar her ne kadar cihaz güvenilirliğini yansıtıyor olsa da kullanılan yöntemin de maksimum cihaz performansı için bilinmesi gerekiyor.

En az tahrişle yüksek tatmin düzeyi yaratan bir tıraş deneyimi için, tıraşa başlamadan önce yüzdeki tüyleri en az üç dakika yumuşatmak gerekiyor. Yüz yıkama veya cilt temizleme ürünleriyle yıkanan cilt, işlem için daha yumuşak bir ortam yaratılmasını sağlıyor. Kuaför tıraş makinesi Hem saç hem de yüz bölgesini yumuşatmak cildi çizik ve kesiklere karşı korumaya yardımcı oluyor. Özellikle eski tip tıraş makinesi kullanıcıları için öne çıkan bu uygulama ile olası yaralanmaların önüne geçiliyor. Bıçak değişiminin sağlanması da bakım sonrası cilt tahrişlerini önlemede etkili oluyor. Köpüklü tıraş makinesi ile uygulama esnasında ciltte hissedilecek çekilme ve rahatsızlık minimum seviyeye düşürülüyor. Tıraş makinesi kullanılırken hafif ve nazik hareketlerin uygulanması, tüylerin uzama yönünü etkiliyor. Ufak bölgelerde yapılacak hafif darbeler, kullanıcıdan çok bıçağın işini yapmasına olanak sağlıyor. Yıkanabilir tıraş makinesi tercih edenler için bıçağı sık sık durulamak, bıçak kenarlarında ve diplerinde birikmeyi önlüyor. Böylelikle kaygan özellik kaybolmuyor, daha rahat ve tahriş yaratmayacak kullanımın önü açılıyor. Son olarak tıraştan sonra cildi soğuk suyla durulamak ve hafifçe basınç uygulamak cildin gergin kalmasına yardımcı oluyor. Yine cilt tipinize uygun seçeceğiniz tıraş sonrası losyon gözenekleri açarak cildin rahat nefes almasını sağlıyor. Aloe vera ve çay ağacı özüne sahip bileşenleri içeren tıraş losyonu, tahriş ve batıklarla baş etmede etkili oluyor. Antienflamatuvar maddeler içeren kremler de batık tüyleri ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor. Peeling veya temizleyici köpük uygulamaları ölü derileri dökerek gözeneklerin açılmasını sağlıyor. Böylelikle kılları rahat uzatarak kolay bir rahat tıraş deneyimi için ön hazırlık yapılıyor.

Doğru Tıraş Makinesiyle Gelen Özgün Kesimler
Şarjlı, elektrikli ve manuel tıraş makinesi fiyatları hakkında kriterleri belirleyen net rakamlardan bahsetmek mümkün olmuyor. Kullanım rahatlığı, pratiklik, başlık sayısı, tarak çeşitleri gibi seçenekler maliyeti önemli derecede etkiliyor. Devamında yüz tıraş makinesi için ideal bıçak ve başlık türünü kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Tıraş makinesi önerisi yapan çoğu kullanıcının dikkat ettiği önemli noktalar arasında bulunan başlık özellikleri, yüz bölgesinde doğru yöntemi uygulamanıza yardımcı oluyor. Tıraş bıçağı ve başlığının kullanımının pratik hale gelmesi amacıyla yenilenen tıraş takımı seçenekleri, sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyatlandırmalara tabi tutuluyor. Ayarlanabilir ve ince tıraş makinesi arasındaki farklara örnek olarak bakıldığında, ürün fiyatlarındaki değişimin nedenleri de anlaşılıyor. Makinenin manuel ve elektrikli olması kadar kullanıcıya sunduğu kullanım kolaylığı da fiyat değişimlerini etkileyen nedenler arasında bulunuyor. Yine erkek vücut ve ense tıraş makinesi kirli sakal tıraş makinesi ile karşılaştırıldığında, bıçak türü ve hassasiyet ayarlarında görülebilecek ayrımlardan kaynaklı olarak birbirinden farklı fiyatlarda sunulduğu görülüyor. Tarak sayısına bağlı olarak farklı varyasyonlarda satılan kuaför ve sıfır alan tıraş makinesi ise farklı kullanım alanlarına sahip olduğundan, üretim ve kullanıcı tercihleri doğrultusunda değişen rakamlarda sunuluyor. İndirimli tıraş makinesi sakal ve saç için üretilen setlerde uygun fiyatlarda kullanıcıyla buluşabiliyor. Bu noktada kullanıcılar tarafından ihtiyaç duyulan ürüne yönelik yapılacak online mağaza araştırmaları ile tıraş makinesi indirim ve kampanyalarından faydalanılabiliyor.

Sahip olduğunuz tıraş makinesi seti sakal ve saçınız için yetersiz kalıyor, yenilenmesine duyduğunuz ihtiyaç günden güne artıyorsa, Türkiye ve dünyanın başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarının seçeneklerini Musullu sayesinde inceleyebilir, güncel indirim ve kampanyalardan dilediğiniz zamanda haberdar olabilirsiniz.