1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Doğrayıcı ve Rondolar Özellikleri
Sahip oldukları aparatlar sayesinde sadece sebze ve meyveleri değil de daha sert olan ceviz, fındık ve badem gibi gıdaların da öğütülmesine yardımcı olan rondolar, buz kırabilme özelliğine, farklı hız ayarına ve çift hazne sistemi gibi özelliklerine göre fiyatlandırılıyor. Bunlara ek olarak hazne tipinin cam veya plastik olması, otomatik kapanma fonksiyonuna sahip olması ya da çırpma fonksiyonu bulunması rondo fiyatları ve doğrayıcı fiyatları üzerinde etki yaratıyor. Güçlü motora sahip olan çelik bıçaklı ve tek tuşla çalışabilen rondo ve doğrayıcı modelleri uzun yıllar güvenle kullanım sağlıyor.

Doğrayıcı ve Rondo Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
• Doğrayıcı ve rondo satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında kullanım şekli ve kullanım sıklığı yer alıyor. Eğer sık sık rondo ya da doğrayıcı kullanacaksanız yıkanabilir hazneye ve kolay temizlenebilen dört ya da iki bıçaklı modellere yönelmeniz gerekiyor.

• Bu ev aletlerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli nokta ise mutfağınızın boyutları oluyor. Eğer dar bir mutfağa sahipseniz küçük ebatlı modelleri seçmeniz öneriliyor.

• Mutfakta çok fazla zaman geçiriyor ve çeşitli yemekler yapmaktan hoşlanıyorsanız aynı anda farklı gıdaları karıştırmadan doğranmasına imkân veren çift hazneli modeller, çok daha kolay bir kullanım sunuyor.

• Eğer hamur işi yapmayı seviyorsanız doğrama ve rendeleme özelliklerinin yanı sıra karıştırma özelliğine de sahip cihazları seçmelisiniz.

• Alacağınız ürünün doğrayıcı parçalarının paslanmaz çelikten olmasına dikkat etmelisiniz. Paslanmaz çelik malzemeye sahip ürünler sağlık açısından tehdit oluşturmayan yapıları ve dayanıklı olmalarından dolayı uzun süre kullanılabiliyor.

• Doğrayıcı ve rondo çeşidinin kullanımının kolay olması ve pratik bir şekilde monte edilebilmesi de büyük önem taşıyor. Fiziksel açıdan kullanıcıya rahatsızlık vermemesi mutfakta geçirilen zamanın daha keyifli olmasını sağlıyor.