1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Tost Makinesi Tavsiye

Mutfağın vazgeçilmez cihazlarından biridir tost makinesi… Tüm öğünlerde ya da gece vakti acıktığınızda imdadınıza yetişir. Çünkü her ne kadar adı tost makinesi olsa da, başka bin bir türlü işlevi vardır. Etten gözlemeye, kestaneden omlete kadar pek çok yemeği ev tipi tost makinesi ile yapmak mümkündür. Kullanımı ve temizliği oldukça pratik olan tost makineleri, mutfağınızda fazla yer kaplamadığı için de kullanışlıdır.

Özellikle sabah kahvaltıda tercih edilen tost için pratik çözümler üreten teknolojik ürünler, hayatınızı kolaylaştıracak. Bunun için kapsamlı bir rehbere geldiniz. Şimdi size öncelikle tost makinaları hakkında bilgi vereceğiz.
TOST MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ
Ev, iş yeri, restoran, kantin ya da büfe gibi yerlerde kullanılan tost makineleri üretimde kullanılan malzemesine göre çeşitlere ayrılıyor. Tost makinesi fiyatları da bu çeşitlerin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

Tost makinalarını ikiye ayırabiliriz. Alüminyum plakalı tost makineleri ve demir döküm plakalı tost makineleri. Şimdi bunlara detaylı göz atalım.

Alüminyum plakalı tost makineleri
Piyasada göreceğiniz tost makinelerinin çoğu alüminyum kaplamalıdır. Özellikle ev kullanımı için üretilenler bu şekildedir. Hızlı ısındıkları için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Teflon, seramik ya da granitle kaplanan bu tipteki tost makineleri yapışmayı önlerler. Termostata sahip olan bu modeller aralıklı çalışarak cihazın eskime süresini azaltırlar. Çoğunlukla plakaları çıkabilen bu model tost makinelerini temizlemek ya da plakalarını yenisiyle değiştirmek kolaydır.

Demir döküm plakalı tost makineleri
Özellikle sağlıklı bir tost makinesi arayanlar için ideal olan demir döküm plakalı tost makineleri, görüntü olarak pek estetik durmadığından, ağır olduğundan ve çok yer kapladığından ev kullanımında pek tercih edilmez. Daha çok restoran, büfe ve okul kantinlerinde kullanılır. Ev tipi modellere göre daha geç ısınır ancak bu ısıyı uzun süre muhafaza ederler. Plakaları sabit olduğundan hem temizlemesi zordur hem de yenisiyle değiştirme imkanı mevcut değildir. Ancak sağlık açısından döküm tost makineleri tercih edilmektedir. Diğer Alüminyum tost makinelerine göre daha fazla uzun ömürlüdür.

TOST MAKİNESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Tost makinesi satın alırken kullanım amacına ya da ortama göre dikkat edilmesi gereken pek çok detay mevcut. Bunlar arasından öne çıkanları şu şekilde sıralayabiliriz:

Tost makinesi yorumlarını ve model özelliklerini okumadan önce satın alacağınız tost makinesini hangi amaçla ve nerede kullanacağınızı belirleyin.
Tost makinesinin kaç watt güce sahip olduğunu kontrol edin. 700 ila 2200 watt arasında değiştiğini ve bu ne kadar yüksek olursa yakacağı elektriğin de o kadar yüksek olacağını unutmayın.
Plakalarının ya da diğer bir deyişle ızgaralarının çıkarılabilir olup olmadığına dikkat edin. Çıkabiliyor olması, hem temizliği hem de bozulma durumunda yenisiyle değiştirilmesini kolaylaştırır.
Özellikle eğer tost makinesinde ızgara da yapmayı düşünüyorsanız, gövdesinin 180 derece açılır olmasına özen gösterin. Yine aynı şekilde, kalın tostlarınız için yükseklik kademesi olan modelleri tercih edin.
Temizleme fırçası, yağ kanalı ve yağ tepsisinin olması temizlik için avantaj sağlayacaktır.
Sizler de evlerinizde hem kullanışlı hem de uzun ömürlü tost makinesi almak isterseniz sizlere Musullu Döküm Tost Makinesini Önerebiliriz.