150 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kırtasiye

Pil, Para Kontrol Cihazı, Hesap Makineleri

Sahte Para Kontrol Makinesi ile Kullanım Kolaylığı
Kâğıt paraları otomatik olarak tanımlama ve varsa sahtelerini tespit edebilme özelliğine sahip olan sahte para kontrol makinesi ve cihazları günümüzde bütün işletmelerin göz bebeği haline gelmiştir. Büyük ya da küçük ölçekli işletmelerin ticari kayıp yaşaması adına üretilen bu cihazlar sayesinde sahte paradan mağdur olanların sayısı da en aza indirilmiş durumdadır. Şarj edilebilir özelliği sayesinde her yerde rahatlıkla kullanımı uygun olan sahte para kontrol makinesi dolu bir batarya ile 8-9 saat kesintisiz kullanabilirsiniz. Portatif ve kibar yapısı ile çok fazla yer kaplamamaktadır. Aynı zamanda elektrik ile de sabit yerde kullanabilmeniz mümkündür.

Sahte Para Kontrol Makinesi 0 Olumlu Sonuç Verir
Konuya uygun özel olarak geliştirilmiş tespit detektörleri ve sıralı sensörleri sayesinde sahte para kontrol makinesi  sizlere 0 olumlu sonuç göstermektedir. Farklı markaların ileri teknoloji ile ürettikleri bu cihazlar artık bankalardan tutunda devlet dairelerine kadar bütün kurumsal yerlerde ve özel sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır. Su ve dışarıdan darbe düşme görmediği takdirde uzun yıllar dayanabilen bu cihazların kullanımı da oldukça basit ve pratiktir.

Sahte Paraları Kolayca Teşhis Edin
Bütün işletmeler için oluşabilecek her türlü durum ve olaylar düşünülerek özel olarak geliştirilen para kontrol cihazları farklı özelliklerde karşımıza çıkmaktadır. Hepsi aynı amaçla üretilse de bazılarında ek özellikler bulunmaktadır. Sadece sahte para dışında para türlerini yırtık paraları da ayırt eden bu cihazlar her geçen zamanda daha nitelikli olarak üretilip piyasaya sunulmaktadır.

Pil Çeşitleri ve Özellikleri
Günlük yaşantınızda birçok alet ve ekipmana ihtiyaç duyarız. Bu ekipmanların çalışması için birden çok çeşitte pil türleri vardır. Peki bu ürünlerin özellikleri nelerdir? Bu yazımızda işte tam da bu noktaya değineceğiz. Sizler için derlediğimiz bu yazı ile aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Bulunduğumuz dönemde birbirinden farklı teknolojilere sahip pil çeşitleri bulunur. Ancak cihazlarınızı çalıştırabilmeniz için hangi tür ürüne sahip olduğunuzu tespit etmeniz zor olabilir. Bu aygıtın anot uç (-) ve katot uç (+) olmak üzere iki farklı düzeyde terminal bulunur. Anot uç elektron kaynağıdır, elektrik enerjisi ile çalışan bir cihazda kullanıldığında elektron sağlayan terminal olarak çalışır. Elektron oluşması için, pili içerisinde yer alan iyonlar harekete geçerek kimyasal bir tepkime oluşur ve enerji sağlar.

Kullanım Alanlarına Yönelik Çeşitlenen Piller
Kullanım alanına yönelik belirli farklılıkları bulunur. Pil özellikleri iki ana kategoriye ayrılır. Birinci tür piller hemen herkesin bildiği tek seferlik kullanımı olan türdeki pillerdir. Bu kategorideki piller bittiğinde şarj edilemez ve kullanılamazlar. Güç kullanımı düşük olan cihazlar için tercih edilir veya sık kullanılmayan aletler üzerinde kullanılır. Bu tür çeşitlerde en bilinen pil örnekleri alkalin ve çinko karbon maddesi içeren pillerdir. Şarjlı pil kategorisinde olan ürünler ise kullanıldıktan sonra, elektrik akımının geriye çevrilmesiyle tekrardan kullanım imkanı olan pillerdir. Bu ürünler elektrikli otomobillerde kullanılan lityum pil ve genel kullanım amacına göre üretilen nikel türde şarjlı piller kullanılır.

Hesap Makineleri

Standart Hesap Makineleri
Hesap makineleri tür, boyut, veri giriş şekli bakımından farklı özelliklere sahiptir. Hesap makinesi almadan önce, nasıl bir hesap makinesine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekir. Ayrıca, hesap makinesinin şık bir gövdeye sahip olması ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması da önemli bir kriterdir. Eğer basit matematiksel işlemler için kullanacaksanız, standart hesap makineleri  yeterli olacaktır. 
Bilimsel Hesap Makineleri
Daha karmaşık mali ve bilimsel hesaplamalar yapmak için bilimsel hesap makinelerini tercih edebilirsiniz.