1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Ev Kullanımı İçin Et Kıyma Makinesi Seçimi

Ev için elektrikli kıyma makinesi seçmeden önce, hangi işlevin gerçekleştireceğine karar vermelisiniz. Ev kullanımı için modern elektrikli et değirmenleri çok yönlüdür ve bir kişinin hayatına konfor ve rahatlık getirmek için tasarlanmıştır. Teknik ekipman çok önemli bir özelliktir, özellikleri cihazın performansını belirler, sürekli çalışmanın süresini ve kullanım kolaylığını gösterir.
Motor Güç Faktörü
Cihaz gücü watt (watt) olarak ölçülür, değer 200 watt ila 1.6 kW arasında değişir. Geleneksel olarak, tüm et kıyma makineleri güç / performans oranı:

500 W'a kadar düşük güçte et öğütücüleri 2 kg / dak'ya kadar işleyebilir;
kıkırdak ve sert, lifli et de dahil olmak üzere yaklaşık 2-3 kg / dk, 1 kW'a kadar işlem kapasitesine sahip orta modelleri;
1 kW'dan 1,6 kW'a kadar güçlü elektrikli taşlama makineleri, sert, lifli et ve kıkırdak dahil olmak üzere 5-7 kg et / dk öğütebilir.
Alıcılar için tavsiye: her zaman seçilen modelin süresine dikkat edin. İyi et öğütücüler 5 dakika veya daha fazla malzemeyi işleyebilir, bu süre boyunca modele bağlı olarak 5 ila 35 kg et işleyebilirsiniz. Düşük bir puan ile modifikasyonlar nadir ev kullanımı için uygundur.

Elektrikli kıyma küçük güç az miktarda etin sık kullanılmaması ve öğütülmesi için yeterlidir. Çoğu durumda 200-300 W modelleri, ürünlerin dikkatli bir şekilde hazırlanmasını gerektirecektir: tüm kemiklerin ve kıkırdakların çıkarılması, etin eşit büyüklükte küçük parçalar halinde dilimlenmesi.
350-500 W et kıyma makineleri ham maddeler için daha az kaprislidir, ancak katı bileşenlerin işlenmesi için tasarlanmamıştır.

Orta Güç Kıyma Makinesi Örneğin, bir seferde 10-15-20 kg et öğütmek gerektiğinde, büyük hacimli işlerle başa çıkacaklardır. Motor gücü, kemikleri, kıkırdağı ve diğer maddeleri olduğu gibi öğütmek için yeterli olacaktır: fındık, her çeşit meyve ve sebze, sert hamur.

Güçlü Et Öğütücüler yaşam şartlarında uygun değildir. Herhangi bir üretici, bu sınıftaki cihazların küçük çiftliklerde, küçük üretim mağazalarında, kantinler veya kafelerde kullanılmasını tavsiye edecektir.

Ev aleti tasarımı
Dikkat edilecek ilk şey öğütücü yüksekliği. Küçük modeller, yüksek miktarlarda et işlerken kritik olacak olan yüksek duvarlı kıyma toplamak için bir kap takmanıza izin vermez. İkinci önemli nokta iş hızı sayısı. Yumuşak meyvelerden bahsetmek yerine farklı et türleri sertlikte önemli ölçüde değişiklik gösterebilir. Hızın ayarlanması, ürünlerin daha iyi işlenmesine izin verecektir.
Elverişli olarak, öğütücüde değiştirilebilir ağızlıkların, bıçakların ve güç kablosunun depolanması için bir bölme olduğunda. Küçük bir yapıcı çözüm, cihazın depolanmasını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Tüm üreticilerin elektrikli taşlama makinesinin çalışma parçalarını yıkamasına izin verilmez. bulaşık makinesinde. Basit ve kolay bakım gibi bir nüans önemliyse, hiçbir kısıtlamanın olmadığı bir model seçmek daha iyidir.

Fonksiyonlar değirmeni
Ev için elektrikli bir kıyma makinesinin nasıl seçileceğini öğrenmek için, mevcut seçenekler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Her tür etin işlenmesi anadır, ancak bu cihazın işleyebileceği tek görevden uzaktır..

Değiştirilebilir nozullar takılarak, öğütücü farklı amaçlar için kullanılabilir.

meyve ve sebzelerin işlenmesi (öğütme, öğütme);
sıkma suyu;
sosis, sosis pişirmek;
pişirme kebbe (içinde bir boşluk olan bir tüp şeklinde et veya hamur doldurma ile doldurulur);
Makarna ve erişte yemek, hamur çerezleri oluşumu.
Bu tam olarak akılda tutulmalıdır. ek özellikler alet. Et kıyma makinesindeki vidalı meyve sıkacağı, bağımsız olandan daha düşük bir üretkenliğe sahiptir, çerezlerin oluşumu sırasında çok fazla hamur israfı olacağını kabul etmeniz gerekir. Ancak makarna üretimi makarnanın çalışmalarına benzer ve az ya da çok iyi bir performansa sahiptir.

Bilmek önemlidir: ek fonksiyonların doğru kullanımı uygun değiştirme nozulları gerektirir.

Rahatlık ve güvenlik için, dikkat etmelisiniz teknik seçenekler et öğütücüler:

tersine - vidanın ters yönde hareketi, et öğütücüsünü fazla bileşenlerden karıştırırken kullanılır;
aşırı yüklenme durumunda otomatik durdurma - motoru aşırı ısınmaya karşı korur;
Katı partiküller ile temas halinde motorun acil durması.
Aksesuarlar ve değiştirilebilir nozullar
Değiştirilebilir bıçaklar ve nozullar çeşitli malzemeleri işlemek için kullanılır. Çeşitli elektrikli öğütücülerden oluşan komple set sadece birkaç aksesuar içerir. Üreticinin web sitesinde veya özel bir mağazada, her zaman daha fazlasını bulabilirsiniz.
Kullanılabilirliği geliştirmek için, tercih etmek daha iyidir kendini bileme bıçakları paslanmaz çelik, ancak modern cihazlar için nadir değildir. Bıçakların kendisi bıçakların şekli bakımından farklıdır, temel set, kural olarak, bir veya iki evrensel bıçak ve kıyma için bir veya iki ızgara içerir.

Satın alırken, tüm değiştirilebilir elemanları kontrol etmelisiniz: çapak ve deformasyonun varlığı kabul edilemez.

Uygun bir model seçerken (bir meyve sıkacağı işlevi dahil), vidanın kendisine dikkat etmelisiniz - bunlar plastik, metal veya seramiktir. Tüm seçenekler gıda için güvenlidir ve belirli bir koku iletmez, ancak plastik daha az güvenilirdir ve çoğu zaman kırılmaya eğilimlidir. Değiştirilebilir burgu ayrıca satın alınmak zorundadır, parça garanti kapsamında değildir.

Yemek tepsisi metal veya plastikten yapılmış. Metal, tabii ki, daha dayanıklı, temizlenmesi kolay ve mekanik hasara maruz kalmaz. Plastik daha ucuzdur, ancak çizilmesi kolaydır, buna ek olarak, ışık tepsisi kaçınılmaz olarak görünümü bozacak olan et, meyve ve sebze suyu ile boyanacaktır.
Bir kıyma makinesini seçmek için yararlı ipuçları
Ev için yeni ekipman satın almak genellikle zor bir iştir ve et Kıyma makineleri istisna değildir. İyi bir seçim, sadece ana teknik özelliklerin optimal kombinasyonu değil, küçük şeylere de dikkat edilmelidir.

Gürültü seviyesi - Gösterge doğrudan kullanılabilirliği etkiler. Bir mağazada bir cihaz alırken, et makinesi boşta kontrol edilebilir, bir yük ile, cihaz daha yüksek sesle çalışacaktır.Test etmek mümkün olmadığında, talimatlara başvurabilir ve özellikleriyle kendinizi tanıyabilirsiniz (karşılaştırma için: 80 dB, motosiklet motorunun kük hızlarında yaklaşık olarak eşittir, en uygun değer 50-70 dB'dir).
Operasyon kurallarına göre, kıyma makinesi güvenli bir şekilde düzlemde durmalı, vücudun herhangi bir çarpıklığı bariz bir üretim hatasıdır. Altta ise daha iyi kauçuk ayaklar.
Seçeneklerinin çoğu kullanılmayacaksa çok işlevli bir model seçmemelisiniz. Bir kıyma makinesi satın almadan önce, neden bir cihaza ihtiyacınız olduğunu açıkça anlamanız gerekir.
Değiştirilebilir nozullar Öğütücünün son maliyetini arttırmak için, kaydetmek için küçük bir paketle bir model seçebilir ve daha sonra ek satın alabilirsiniz, ancak daha fazla mal olacak.
Sosis veya sosis yapmak için arzu edilir Düşük motor devri: Kalın ve yapışkan bir karışım pratik olarak yüksek hızda hareket etmez. Düzenli pişirme sosisleri için, birçok kullanıcı iki hıza sahip bir kıyma makinesi seçmeyi önerecektir. Bu ekipmanın maliyeti artırdığını düşünmeye değer.
Kullanıcı ipuçları, farklı modeller arasında gezinmenize ve doğru Kıyma makinesini nasıl seçeceğinizi anlatmanıza yardımcı olacaktır. Daha az önemli olan, hangi firmanın satın alınması daha iyi olduğu sorusudur.Burada net bir cevap yoktur, asıl önemli olan montaj ve aksesuarların kabul edilebilir kalitesi, satılık değiştirilebilir eklentilerin mevcudiyeti, şehirdeki hizmetlerin kullanılabilirliği.
Sonuç
Teknik özellikleri anlamanız ve sonucun ne olduğunu anlamanız durumunda doğru kıyma makinesini seçmek en az zaman alacaktır. Modern et öğütücüler, kıyma, et suyu yapma, ev yapımı sosis ve sosis pişirme, sebze ovalama veya doğrama, kurabiyeleri şekillendirme, erişte, makarna yapma ve çok daha fazlasını yapma yeteneğine sahiptir. Birçok model, birkaç ev aletini kolayca değiştirecek, sadece zamandan değil aynı zamanda mutfakta da yer açacak.