1000 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Döküm Tost Makinesi


Çeşitli boyutlarda ve teknik özelliklerde kullanım amaçlarına ya da yerlerine göre sınıflandırılan tost makineleri üretilmektedir. En genel haliyle, ev tipi tost makineleri ve döküm tost makineleri olarak iki kategoriye ayırabiliriz.

Döküm tost makineleri, genel olarak alt bölümde bulunan ve hareket etmeyen alt kısım ve alt kısmın üstüyle bütünleşen üst kısım olarak iki ana parçadan oluşur. Alt kısımda, tost makinesinin kasasını oluşturan çelik malzeme ve ısıtma işlemini yapan rezistans bulunur. Termostat, termostat düğmeleri ve açma-kapama düğmeleri de genelde bu kısımda yer alır. Üst kısımda ise sadece kapak olarak hareket etmesini sağlayan mekanizma ve ürünün üst kısmını pişirecek döküm plaka ve çelik üst kısım bulunur. Döküm tost makinelerinde iki kısımda birlikte çalışır bu sayede ısınma ve kapanıp soğuma işlemini aynı anda yaparlar. Bu makineler, hem daha uzun yıllar kullanım garantisi sunar hem de döküm plakaları sayesinde ev tipi tost makinelerinden çok daha iyi sonuçlar alır. Ek olarak, sadece tost ile sınırlı kalmadan istenilen gıdayı ızgara yapmak için de döküm tost makinelerini kullanılabiliyor. Sağlık açısından da günümüzde döküm tost makineleri çok fazla kullanılmaktadır. 

Musullu ekibi olarak, döküm tost makinesinde tost yapmaktan ve yemekten keyif aldığımız bir tost tarifini sizinle paylaşmak istiyoruz:

En Lezzetli Tost (1-2 kişilik)
Malzemeler:

6 dilim tost ekmeği,
8 dilim sucuk,
4 dilim kare kaşar peynir,
Dilimlenmiş domates,
4 adet kıvırcık marul yaprağı,
Zeytin ezmesi.
Hazırlanışı:

Tost ekmeklerinizi döküm tost makinenizde biraz kızartarak inceltin.
Dilim tost ekmeklerinin 4 tanesinin bir yüzeyine zeytin ezmesi sürün.
2 tane tost ekmeğinin üstüne kıvırcık marul yapraklarını koyun. Diğer 2 tane zeytin ezmeli ekmeği bekletin.
Marul yapraklarının üstüne 1 adet kaşar peynirini ve 2 adet sucuk dilimini dizin.
Ve domates dilimlerini ekleyin.
Ve şimdi diğer 2 zeytin ezmeli ekmeği üstüne koyup, tarifi buraya kadar tekrar edin ve en son sade ekmekler ile kapatın.
Tekrar tüm haliyle döküm tost makinenize yerleştirin ve sıcacık tostunuzu yiyin.
Afiyet olsun.